Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Registruokis

Susipažinkite - ąžuolinė miegapelė

naturfoto.cz nuotrauka

Autorius: ekologija.lt
Data: 2012.02.27 08:09

Reitingas:
492/0

Ąžuolinė miegapelė (lot. Eliomys quercinus, angl. Garden dormouse, vok. Gartenschlafer, Eichelmaus) – miegapelinių (Gliridae) šeimos graužikas. Tai Lietuvoje labai reta  rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Žinoma viena radimvietė Varėnos rajone, kur šios miegapelės stebėtos 1957-1959 metais.

Ąžuolinė miegapelė, lyginant su kitų rūšių miegapelėmis, dažniau nusileidžia iš medžių ir bėgioja žeme. Mėgsta miškingas vietoves su uolėtu reljefu. Gyvena lapuočių miškuose, soduose, parkuose. Gūžtos būna uoksuose, paukščių inkiluose, kartais įsikuria kitų žvėriukų urvuose.

Viršutinė kūno dalis rusva, apatinė – balta. Juodų plaukų ruoželis tęsiasi nuo ūsų, aplink akis, skruostu palei apatinį ausies kraštą ir išplatėjęs užsibaigia iškart už ausies. Uodegos galas – juodai baltas.

 Kūnas 115-140 mm ilgio, svoris 65-80 g. Kūno viršus pilkšvai rudas, apačia šviesi. Uodegos gale ilgų plaukų kuokštas, kurio viršutinėje pusėje yra juoda dėmė. Užpakalinės letenos siauros ir ilgos, III ir IV pirštai ilgesni už kitus. Ausis dengia reti trumpi plaukai.


Norėdami rašyti komentarus prisijunkite prie Ekologija.lt bendruomenės Prisujunk su Facebook  
© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt