Tapk Ekologija.lt bendruomenės nariu - Prisijunk su Facebook   arba Registruokis

Kristina Sadauskienė

Plačiau >
Naujienos Ekoraštis Draugai Galerija Info
2012-01-03 11:25:26
Po naftos išsiliejimo Nigerijoje sustabdyta žvejyba

Nigerijos pareigūnai sustabdė žvejybą pietinėje šalies pakrantėje. Dar praėjusių metų gruodžio 20 d. iš „Shell“ kompanijos naftos gavybos platformos perkeliant naftą į tanklaivį įvyko nuotėkis. Manoma, kad į Atlanto vandenyną išsiliejo apie 40,000 barelių naftos, kurie, išsklidę aliejinga plėve, padengė 350 kvadratinių mylių plotą.

Šis naftos išsiliejimas yra pirmoji ofšorinė “Shell” katastrofa Nigerijoje, bet kompanijos veikla vykdoma žemyninėje dalyje jau dešimtmečius yra atakuojama aplinkosaugos ir žmogaus teises ginančių aktyvistų dėl Nigerio deltos teršimo nafta ir jos produktais. Po katastrofos „Shell“ turėjo uždaryti visą Bonga naftos gavybos arealą, kuriame per dieną išgaunama apie 200,000 naftos.

Nigerijos naftos išsiliejimų aptikimo ir reagavimo agentūros (NOSDRA) vadovas, Peter Idabor įspėjo visuomenę, jog išsiliejimas gali būti net tris kartus didesnio masto nei pripažįsta „Shell“, ir kad tai gali būti didžiausia tokio pobūdžio nelaimė šalyje per pastaruosius 10 metų. Patys „Shell“ atstovai žiniasklaidai tvirtino, jog dedamos visos pastangos neutralizuoti padarytai žalai. Taip pat teigiama, kad situacija yra pilnai kontroliuojama ir kompanija greitai pašalins visą žalą. Lieka klausimas, kaip toks didelis kiekis naftos galėjo niekieno nepastebėtas ištekėti į vandenyną, jei jis nuolat liejosi per nedidelį įtrūkį viename iš vamzdžių.

Vietiniai gyventojai mano, jog kompanija nuvertina katastrofos mastą, esą išsiliejimas paveikė 13 pakrantės kaimelių, o suinteresuoti asmenys nepakankamai rūpinamasi žalos neutralizavimu. Aplinkosaugininkų grupės praneša, kad vietos paplūdimiai yra padengti juodu dumblu bei užterštas geriamasis vanduo.

Parengta pagal Environment news service informaciją

© ekologija.lt, 2012. Visos teisės saugomos. Atsiliepimai, komentarai ir pagalba - pagalba@ekologija.lt